Dnes je úterý 20. února 2018, svátek má Oldřich

  Gamespecial.cz » RPG

Lydia - společnice ve Skyrimu

Publikováno: 21. 12. 2015

I když je The Elder Scrolls V Skyrim offline RPG hrou, přesto nemusíme rozlehlou zemí putovat sami. Společnost nám může dělat Lydia. Jarl v Bílém Průsmyku nám ji přidělí za splněný úkol Vzestup draka. Po jeho zabití a prozkoumání se vrátíme do Bílého Průsmyku, či lépe řečeno do sídla jarla v Dračí síni.

Diskuse k článku (0)

Skyrim – kam se ukládají pozice save

Publikováno: 13. 12. 2015

Ukládání pozic ve hrách je poměrně důležité. Často se totiž stane, že ve hře přijdeme o život. Poté můžeme začít až od poslední uložené pozice, což může znamenat ztrátu právě získaného předmětu nebo poražení těžkého nepřítele. Dalším příkladem, kdy se mohou hodit uložené pozice, je při přeinstalaci operačního systému. Tzv. Save máme sice uloženy na serveru Steam, ale přeci jen je lepší, když si zazálohujeme tyto soubory na vlastní disk či jiné médium.

Diskuse k článku (0)

Kam vložit módy ručně do hry Skyrim

Publikováno: 12. 5. 2015

Kdo nechce instalovat další software pro používání módů, může je vložit do hry ručně. Jen je potřeba znát místo, kam tyto soubory vložit. Vhodné to je pouze v případě, kdy jich nechceme používat mnoho. Nejprve musíme vyhledat adresář, do kterého módy vkládat. Ten je ve Windows 7 v cestě Program files(x86)\steam\steamapps\common\skyrim\data

Diskuse k článku (0)

Jak se vdát nebo oženit ve Skyrimu

Publikováno: 6. 5. 2015

Ani hrám se nevyhýbají takové události, jako je svatba. Jen si potřebujeme najít nevěstu či ženicha. Abychom mohli mít svatbu, je potřeba vyhledat správné osoby a nosit amulet. Nejprve se musíme vydat do města Riften na východě mapy. Pokud jdeme ve městě ze severu k jihu, držíme se po levé straně a odbočíme doleva k Chrámu bohyně Mary. Hledáme zde osobu jménem Maramal, která je pro svatby ve Skyrimu klíčová. Jestliže zde zrovna není, mohl by být v hostinci U Včely a žihadla (pouze přes most naproti chrámu), nebo počkat v chrámu (čekání lze urychlit tlačítkem T), dokud nepřijde.

Diskuse k článku (0)

Skyrim - nemoci a jak je léčit

Publikováno: 8. 4. 2015

Občas se ve Skyrimu stane, že jsme nakaženi nějakou chorobou. Ta nám pak může snížit některé schopnosti, takže jsme více zranitelní nebo jsme slabší v boji. Jestli máme nějakou nemoc zjistíme po otevření menu klávesou P a volbou stávající účinky. Pakliže zde vidíme nějakou nemoc, máme dvě zaručené možnosti, jak se jich zbavit.

Diskuse k článku (0)

Jak ve Skyrimu odemknout a používat řevy

Publikováno: 3. 4. 2015

Na obloze ve Skyrimu jsou vidět draci. Občas na nás nějaký zaútočí a rozhodně se vyplatí se s ním utkat a porazit ho. Jako správný drakobijec je k tomu hlavní hrdina přímo předurčen. Tito draci tu však nejsou jen tak. Mají totiž ve hře dost zásadní význam. Jestliže draka porazíme, získáme z něj dračí duši. Ty použijeme na aktivaci řevů (Thu'um), které získáváme ze zdí umístěných různě na mapě.

Diskuse k článku (0)

Šperháky v TES V. - jak otevřít zamčené truhly a dveře

Publikováno: 11. 11. 2014

Pro získání kořisti a pokladů je ve Skyrimu někdy potřeba otevřít zamčené dveře nebo truhlu. A jelikož většinou nemáme klíč, musíme použít šperhák. Získáme je od poražených nepřátel, někdy na ně narazíme v truhlách a pokud zrovna žádný nemáme, musíme si nějaké koupit. Prodává je například kovář v Bílém Průsmyku.

Diskuse k článku (0)

Ovládání Skyrim, zkratky pro zbraně, kouzla a pokřiky

Publikováno: 3. 11. 2014

Úspěšnost hry závisí také na pohodlném ovládání, které nenarušuje její průběh. K tomu slouží přiřazené klávesy. Ve hře The Elder Scrolls V. Skyrim si nastavením kláves pro zbraně, lektvary, řevy či kouzla usnadníme hraní a také budeme mít ze hry větší požitek. Nejprve je však potřeba využívat pohybové klávesy. Pro pohyb vpřed, dozadu, vlevo a vpravo máme k dispozici zažité rozloženi W, S, A, D. Dále jsou to chůze nebo sprint klávesou Alt a přepíná se Caps Lock, plížení (Ctrl), skok (Space). Pokud chci běžet bez držení kláves, stisknu C. Mnohem důležitější je ale nastavení zbraní a dovedností pro boj.

Diskuse k článku (0)

Jak získat koně ve Skyrimu

Publikováno: 28. 10. 2014

Po rozlehlém území v The Elder Scrolls V Skyrim můžeme chodit pěšky, ale využít lze i koně, což zkrátí čas přemísťování. Pořízení koně však není zdarma. Sice ho můžeme i ukrást, ale v tom případě se jedná o zločin, který bude v této hře potrestán vsazením do vězení. Pakliže chceme vyřešit tento problém klidným způsobem, koupíme ho. Stojí 1000 zlaťáků a když tuto částku máme, navštívíme stáje v některém z měst či vesnic a majiteli zaplatíme.

Diskuse k článku (0)

Hezké ženy ve Skyrimu

Publikováno: 1. 9. 2014

The Elder Scrolls V. Skyrim patří k nejúspěšnějším hrám. Díky komunitě však lze ještě více vylepšovat hru módy. V podstatě lze vylepšit mnoho věcí od přírody, nepřátel, zbraní, brnění, ale třeba také vzhledu. Kdo si při vytváření postavy zvolil ženu, může si zlepšit vzhled postavy, přidat účesy a hezčí tváře.

Diskuse k článku (0)

1 2

Copyright © 2013 - 2018 Gamespecial.cz - Kontakt